Tažná zařízení a montáže 

Montáž Tažných zařízení

Na základě vaší objednávky vám namontujeme tažné zařízení u nás na provozovně. Doba montáže závisí na složitosti námi provedené práce.
Běžné typy… Škoda, Ford, Peugeot,Renault….. Provádíme na počkání zákazníka.

Doba práce : 2-3 hod.

Některé vozy mají nejnovější elektroinstalace, proto je třeba více času na jejich zapojení. Pravidlem je …ráno přistavený vůz a ten samý den namontováno. Čas montáže si lze také určit během celého dne po vzájemné předchozí domluvě. Ceny za montáže jsou uvedeny v ceníku vždy u jednotlivých vybraných typů. Námi namontované tažné zařízení vám ihned přihlásí v místě vašeho bydliště na příslušném dopravním odboru. Nemusíte již chodit na technickou prohlídku, která dnes již činí 200-300,-Kč. Pouze se dostavíte na dopravní odbor s typovým listem ,velkým a malým TP a platným povinným ručením. Tam vám vystaví za poplatek 50,- Kč nový malý TP a zapíší do velkého TP tažné zařízení, které bylo namontováno. Na tuto činnost máte ze zákona 10-14 prac. dní. V případě , že si montáž provedete sám, musíte se dostavit na STK. Poté navštívíte dopravní odbor v místě bydliště a necháte si tažné zapsat.

Dodání Tažných zařízení

V současné době pro dodání tažných zařízení využíváme služeb České pošty. Jedná se o balík do ruky. Dodání do 24 hod. Na dobírku vám rádi zašleme tažné zařízení , které jste si vybrali, nebo jiný sortiment v naší nabídce. Dodáme na adresu, kterou si sami zvolíte.

Tažná zařízení Škoda

Nabízíme Tažná zařízení na tradiční vozy značky Škoda. Od typu Š Favorit , Š Felicia až po nejnovější Š Superb, Š Yeti, Š Fabia, Š Roomster a nejprodávanější typy Š Octavia I. II.a III.

Tažná zařízení pro ostatní značky

Tažné zařízení se skládá z těchto částí: Nosník s kulovým čepem. Máme vždy v nabídce dvojí provedení:

  • Na pevno - kulový čep je upevněn dvěma šrouby . Nemusí se pokaždé demontovat, když není připojen vozík. Zůstává tzv. na pevno. Dále provedení automat, nebo poloautomat…záleží od jakého je dodavatele/výrobce/. V tomto případě je nutné pokaždé při jízdě bez připojeného vozíku kulový čep odejmout. Jedná se o odnímatelný kulový čep. Elektropřípojka Součástí tažného zařízení je elektropřípojka . V tomto případě se jedná převážně o typové elektropřípojky. Při výběru elektropřípojky je vždy nutné správně určit typ vozu přesněji rok výroby. V některých případech je nutná elektropřípojka s řídící jednotkou, která řídí tok proudu. Nabízíme universální i typové elektropřípojky provedení 7pin a 13pin . Typový list Typový list slouží k přihlášení a zapsání tažného zařízení do    velkého TP. Bez typového listu a bez řádného zapsání do TP nesmí být provozovatel vozidla součástí silničního provozu. Všechna tažná zařízení výše jmenovaná naleznete v sekci ceníky. Tažná zařízení na osobní vozy V našem sortimentu naleznete Tažná zařízení pro vozy Audi, BMW,Citroen, Dacia, Daewoo, Daihatsu, Dodge, Fiat, Ford, Honda, Hyundai,Chevrolet, Chrysler,Jeep, Kia, Lancia, Land-Rover , Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Multicar, Nissan, Opel, Peugeot, Range-Rover, Renault, Saab, Seat, SSangyong, Subaru, Suzuki, Toyota, Vaz, Volvo, VW. Tažné zařízení se skládá z těchto částí: Nosník s kulovým čepem Máme vždy v nabídce dvojí provedení. Na pevno- kulový čep je upevněn dvěma šrouby . Nemusí se pokaždé demontovat, když není připojen vozík. Zůstává tzv. na pevno.

 

  • Dále provedení automat, nebo poloautomat - záleží od jakého je dodavatele/výrobce/. V tomto případě je nutné pokaždé při jízdě bez připojeného vozíku kulový čep odejmout. Jedná se o odnímatelný kulový čep. Elektropřípojka Součástí tažného zařízení je elektropřípojka . Při výběru elektropřípojky je vždy nutné správně určit typ vozu přesněji rok výroby. V některých případech je nutná elektropřípojka s řídící jednotkou, která řídí tok proudu. Nabízíme universální i typové elektropřípojky. . Provedení 7pin a 13pin. Typový list Typový list slouží k přihlášení a zapsání tažného zařízení do velkého TP. Bez typového listu a bez řádného zapsání do TP nesmí být provozovatel vozidla součástí silničního provozu.

Všechna tažná zařízení výše jmenovaná naleznete v sekci ceníky.

Tažná zařízení pro užitkové vozy 

V našem sortimentu naleznete Tažná zařízení také na užitkové vozy značek Citroen, Fiat, Ford, Honda, Iveco, Karosa, Man, Mercedes, Mitsubishi, Multicar, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, VW. Tažné zařízení se skládá z těchto částí: Nosník s kulovým čepem Máme vždy v nabídce dvojí provedení. Na pevno- kulový čep je upevněn dvěma šrouby . Nemusí se pokaždé demontovat, když není připojen vozík. Zůstává tzv. na pevno. Většinou se jedná o přírubový kulový čep. Dále provedení automat, nebo poloautomat…záleží od jakého je dodavatele/výrobce/. V tomto případě je nutné pokaždé při jízdě bez připojeného vozíku kulový čep odejmout. Jedná se o odnímatelný kulový čep. Elektropřípojka Součástí tažného zařízení je elektropřípojka Při výběru elektropřípojky je vždy nutné správně určit typ vozu přesněji rok výroby. V některých případech je nutná elektropřípojka s řídící jednotkou, která řídí tok proudu. Nabízíme i typové elektropřípojky. . Provedení 7pin a 13pin. Typový list Typový list slouží k přihlášení a zapsání tažného zařízení do velkého TP. Bez typového listu a bez řádného zapsání do TP nesmí být provozovatel vozidla součástí silničního provozu.

Všechna tažná zařízení výše jmenovaná naleznete v sekci ceníky.